Výstava 2016 – Hradec Králové nejen z ptačí perspektivy

Po několika měsících jsem měl domluvenou další výstavu mých fotografií s námětem města, odkud pocházím a kde také bydlím. Výstavu jsem nazval: Hradec Králové nejen z ptačí perspektivy.

Nyní byla výstava řešena na elektronických panelech, tím pro mne nevznikly náklady na tisk fotek. Výstava byla rozdělena na sedm okruhů. Každý nějak vyplýval z mé tvorby. Tři oblasti byly právě z výšky – ať již to bylo z letu balonem, pohledů z Bílé věže a také střech, kam jsem se dosud dostal. Někdy to bylo při výkonu mé profese jako revizní technik hromosvodů, ale některé byly cílené – poskytnout neobvyklé pohledy na Hradec Králové. A protože to by bylo málo, zvolil jsem ještě další okruhy. Noční – patří k mým oblíbeným, potom detaily, odrazovky – ať z hladiny Labe, nebo ze stěn budov. Samostatnou skupinou byly mé pohledy při chození po ulicích Hradce. Někteří z Vás Hradec znáte velmi dobře, tak pro Vás nebude problém objevit zobrazená místa. Ale myslím, že většina bude těch, kteří Hradec ani neznají – snad jen podle jména. Těm snad přiblížím naše krásné město. Třeba je to pak podnítí, aby se do našeho města přijeli podívat. 🙂 Možná Vás některý záběr zaujme tak, že budete rádi, aby visel u Vás doma, nebo v kanceláři. Kontakt na mne najdete v části Kontakt. Pak mi stačí zavolat, nebo napsat mail.

A nyní již dost psaní a jdeme na fotky:

Z BALÓNU

Tady můžeme najít spousta pohledů, které jsou velmi zajímavé – mne překvapilo, jak střed města je pravidelně uspořádán. Tohzo si člověk nevšimne, když chodí po zemi a ani při pohledu z Bílé věže.

Z BÍLÉ VĚŽE

I když již stojí několik set let a pohledy jsou stále stejné, ale přesto jsou vždy trochu jiné. Záleží totiž na počasí -. zda je obloha šedivá, nebo modrá s bílými obláčky. Také je rozdíl, jestli je pohled ráno, v poledne či noční. Ale každý pohled má své kouzlo.

ZE STŘECH

Některé pohledy bylo využití nějaké situace, jindy jsem se zeptal, zda bych mohl fotit Hradec shora. Dá se říci, že všichni byli vstřícní a já tak tyto pohledy mohl přiblížit i pro Vás.

Z HRADECKÝCH ULIC

Mé chození po městě není zas tak obvyklé, protože spíše v něm jezdím díky své profesi autem, ale i tak si udělám čas, abych se prošel. Pak mne zaujmou některé pohledy viděné mýma očima, něco se již nezopakuje, něco lze vidět i jindy.

ODRAZOVKY

Někdo si jich třeba ani nevšimne – možná, že kdybych nefotil, tak bych asi patřil k většině. Ale všiml jsem si jich a tak je mohu předat i Vám.

DETAILY

Každé město má svá specifika – sochy na domech, dále obrazy, nebo třeba neobvyklé věci – např. stará pumpa na jednom náměstí. O některých mohu říci, že kdybych je nefotil a někdo by mi řekl: Kde to je?, tak bych asi nevěděl.

NOČNÍ

To je moje oblíbené téma. A v Hradci je opravdu spousta zajímavých míst, kde lze fotit i po soumraku.

Tak doufám, že Vás mé pohledy alespoň trochu potěší.

 

Comments

comments

2 komentáře u „Výstava 2016 – Hradec Králové nejen z ptačí perspektivy“

  1. Odrazovky a noční Hradec mě nadchly. Nejsem rodilý hradečák, ale žijeme v nádherném městě. Jen to nepokazit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *